Domov pro seniory Krásné Březno, příspěvková organizace je typizovaná stavba pro seniory, která se nachází v centru sídliště „Vyhlídka“ v okrajové části Ústí nad Labem. Jedná se o třípatrovou, bezbariérovou stavbu panelového typu. Domov zajišťuje ubytování v 79 jednolůžkových a 37 dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v celkové kapacitě 153 míst. Pokoje jsou komplexně vybaveny tak, aby ihned po nástupu zajišťovaly klientovi veškeré podmínky k bydlení. Každý klient má možnost si pokoj, po dohodě, dovybavit tak, aby si vytvořil skutečné domácí prostředí.

Klient má k dispozici i další prostory, jako jsou jídelny, společenské místnosti s možností četby denního tisku, kantýnu se základním sortimentem potravin a hygienických potřeb, společná sociální zařízení, knihovna s čítárnou, počítačová místnost s internetovým připojením, rehabilitační místnost – tělocvična, modlitebna, prádelna se sušárnou, retro koutky atd. K dispozici je i velká zahrada a atrium domova. Na patrech jsou k dispozici také vybavené kuchyňky a malé společenské místnosti, které lze využít i pro soukromé a rodinné oslavyVeškeré prostory domova jsou bezbariérově přizpůsobeny.

Služby jsou poskytovány dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů a na základě písemné Smlouvy o poskytování služeb sociální péče v Domově pro seniory Krásné Březno, p.o. mezi klientem a domovem. Za tyto služby je stanovená pevná úhrada - podrobnosti najdete v ceníku služeb

Domov zajišťuje ubytování, stravování, nepřetržitou komplexní sociální, ošetřovatelskou a zdravotní péči garantovanou kvalifikovaným pracovníkem. 
Domov považuje za podstatné podporovat vztahy klienta s vlastní rodinou, dalšími blízkými osobami a podporovat klienta v prožívání osobního života. 

Kvalita poskytovaných služeb je ze strany domova pravidelně během kalendářního roku společně s klienty sledována a hodnocena. Jedná se o osobní návštěvu vedení domova a vedoucích zaměstnanců jednotlivých úseků u všech stávajících klientů. Dalším způsobem je písemné hodnocení kvality poskytovaných služeb formou dobrovolné dotazníkové akce určené zvlášť pro klienty, pro rodinné příslušníky a pro zaměstnance domova. Veškeré podněty jsou vedením domova vyhodnoceny a jsou k nim stanovena příslušná opatření.

Pokud máte zájem o další informace o domově, zavolejte nebo napište.